Dış kaynak

background

İhiyacınız olan mühendisleri istihdam etmeden hizmet alın

Yeterlilik ve yetkinlikleri ekiplerimiz tarafından değerlendirilmiş uzmanlarımız müşterilerimize hızlı bir şekilde hizmet vermektedirler. Dış kaynak programımız ile tüm işe alım süreçleri ve eğitim maliyeti olmadan işinize odaklanabilirsiniz.

Dış kaynak hizmetleri nedir?

Bu hizmet bir kuruluş yada işletmenin, işin belirli kısımları için başka organizasyonlardan destek almasıdır. Dış kaynak olarak alınan hizmet, o alanda nitelikli kuruluşlarca yapılır ve deneyimli bir ekibe sahiptir. Dış kaynak hizmeti sağlayan kuruluş, tasarım aşamasından test aşamasına kadar birçok alanda çözüm sunar ve bu süreçte işletmelere yardımcı olur.

Dış kaynak hizmetlerinin günümüzdeki durumu nedir?

Dijital dönüşümle birlikte, işletmelerin bilişim teknolojileriyle iç içe geçmiş çözümler sunmaları şart oldu ve ancak bu sayede büyümeye devam edebilir hale geldiler. Dijital dönüşümünü sağlayabilen kuruluşlar, rekabet avantajına sahip oluyorlar. Bilişim teknolojilerinde dış kaynak hizmetlerinden yararlanmak artık sadece maliyetleri azaltmak amacıyla kullanılmayıp, bulut teknolojileri sayesinde bambaşka bir boyut kazandı. Özellikle işletmelerin kendi ürünlerinde kullandıkları teknolojilerin ve sistemlerinin bakımları, en önemli dış kaynak hizmetlerinden biri haline gelmiş durumda.

background

Teknoloji seçiminde kabul kriterleri

Bir çok şirket ürünleri için en uygun teknolojiyi seçmekte genellikle aceleci davranır. Ancak ürüne uygun teknolojinin seçilmemesi ilerleyen yıllarda şirket oldukça maliyetli sonuçlar doğurabilir

BT danışmalık hizmeti alın

Dış kaynak hizmetlerinin avantajları nelerdir?

 1. İşletmeler bu hizmet sayesinde istedikleri zaman, yüksek kapasiteli yetkinliklere sahip ve son teknolojiler konusunda donanımlı mühendislere erişme imkânına sahip olabilirler. Bu sayede daha güvenli ve verimli bir şekilde ürünlerinin geliştirilmesine olanak sağlanmış olur.
 2. Kullanılan hizmetin yanında en önemli avantaj, deneyimli bir ekiple çalışma fırsatıdır. Her gün farklı problemlere en etkili çözümleri sunmak için çalışan ekibimiz, bu problemler karşısında kazandıkları deneyimleri, işletmenize iyi bir hizmet sunmak için kullanıyorlar.
 3. İşletmenizde birçok alanda tecrübe sahibi olan kişiler bulundurmak yerine, istediğiniz zaman farklı alanlarda uzman kişiler bulabilirsiniz.
 4. Hizmetimizle teknoloji konusunda size destek olurken, ekibiniz uzman oldukları alanlara konsantre olur ve bu sayede iş sürecinden maksimum verimi almış olursunuz. Zamanınızı tamamen stratejinize ayırabilir ve teknik kısımları uzman ekibimize bırakabilirsiniz.
 5. Tecrübeli bir ekiple çalışmanın hız açısından da büyük avantajı vardır. Hızlı çözümler sunan ekibimiz sayesinde sektörde avantajlı konuma geçebilirsiniz.
 6. Bazı durumlarda işletmenizin belirli departmanlarına tamamen ihtiyacınız olmadan, dış kaynak hizmetleri sayesinde işinizi yürütmeye devam edebilirsiniz. Bu sayede kurum içi karmaşıklığı azaltarak, daha kolay ve sürdürülebilir bir yönetim avantajına sahip olabilirsiniz.

Hangi aşamalarda dış kaynak hizmetleri sunuyoruz?

Sunulan dış kaynak hizmetlerindeki personellerimiz çoğu durumda ilgili şirketin bir parçası haline gelirler. Greysis içindeki yenilikler ve teknoloji transferi konusunda elçilik yaparlar.
 • Analiz

  Bu aşamada işletmeler problemi tam olarak anlamadan direkt olarak çözüm sürecine geçebiliyorlar. Bu durumda küçük bir problem bile karmaşık hale gelebiliyor. Greysis olarak bu süreçte problemleri açıkça belirleyip, farklı senaryolar karşısında ne yapılacağını da planlıyoruz.

 • Tasarım ve mimari

  Çözüm mimarimiz, yazılım projeleri için zemin sağlar ve uygulama aşamalarını tanımlar. Bilişim teknolojisi çözümlerini belirli ihtiyaçlara göre uyarlar ve bunların gereksinimlerini tanımlayarak, proje geliştirme sürecine katkı sağlar. İşleri alt aşamalara ayırır ve sürecin daha kolay yönetilebilmesini sağlar. İşletmenizin ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılamak için, küçük parçalara ayırdığımız işleri daha hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. İşletmenize sunduğumuz çözüm mimarisinde en önemli rolümüz, teknik problemlere en uygun çözümleri bulup ona göre bir yol izlemektir.

 • Kodlama

  Kodlama aşamasında deneyimli yazılım mühendislerimiz, planlanan iş modeline uygun olarak yazılım geliştirirler. Bu yazılım geliştirme sürecinde kullanılacak teknolojilerin en güncel versiyonlarını kullanırlar kodları her zaman, yeniliklere ve değişimlere açık olacak şekilde yazarlar. Belirli kodlama prensiplerine bağlı kalarak her zaman anlaşılır ve temiz kod yazarak, sonraki süreçlerde bu kodların anlaşılabilir kalmasını sağlarlar.

 • Test

  Ekibimiz yazdıkları tüm kodları test odaklı yazarlar ve farklı senaryolarda da çalışır durumda kaldığından emin olurlar. Bu yazılan testler, kodlardaki hataların daha kolay bulunabilmesini sağlar ve hataların hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olurlar. Bazı durumlarda testler kodlardan önce yazılır ve test odaklı geliştirme sayesinde zamandan büyük oranda tasarruf edilir.

 • Bakım ve destek

  Geliştirilen ürünlerde her ne kadar güncel teknolojiler kullanılsa da teknoloji çok hızlı ilerlediğinden, kısa sürede projelerde yeni gereksinimler ortaya çıkabilir. Bu durumda belirli aralıklarla yazılan kodların gözden geçirilmesi ve kullanılan teknolojilerle ilgili yeniliklerin takip edilmesi gerekir. Ekibimiz her zaman bu yeniliklere bağlı kalarak ürünlerin bakımını yaparlar ve geliştirilmeye açık bir şekilde kaldıklarından emin olurlar. Bu süreçte bize danışan işletmelere de destek sunulur ve onların da belirlenen gereksinimler hakkında bilgilendirilmesi sağlanır.

Image

Neden bu hizmeti almalısınız?

Dış kaynak hizmetlerimizin tüm aşamalarının sonunda ürününüz daha hızlı gelişecek ve işletmenizin ihtiyaçlarına göre, en güncel teknolojilerle çalışmış olacaksınız. işe alım ve oryantasyon süreçleriniz ortadan kalkarak asıl işinize odaklanabileceksiniz.